"Rozśpiewana historia" Bohaterowie

"Rozśpiewana historia"


Witajcie w opowieści pełnej muzyki, tańca, śpiewu i co najważniejsze- magii. Świat nie jest taki jaki nam się wydaje. Wszędzie są istoty magiczne, z nadnaturalnymi zdolnościami. Pewnie słyszeliście o wampirach, wilkołakach. To dwa najpopularniejsze gatunki. Jednak nasi bohaterowie nimi nie są. Są oni śpiewakami. Postaciami, które śpiewem toczą walki, wojny, okazują uczucia. Ktoś spyta: „Jak?” Otóż każdy śpiewak ma inny głos. Każdy śpiewak w czym innym się specjalizuje. Niektóre mają lepszą obronę, inne są od atakowania, inne od uwodzenia głosem, a jeszcze inne od kontrolowania. Lepiej to wszystko zrozumiecie, kiedy poznacie naszych bohaterów…


BohaterowieJade Thirlwall, lat 18. Hybryda. Jest jedną z ostatnich hybryd na ziemi. Hybrydy są to krzyżówki syren i śpiewaków. Swoim głosem mogą zahipnotyzować ludzi, jednak na istoty magiczne już to nie działa. Jade ma niewiarygodnie silnie rozbudowaną moc ataku, przez co obronę ma niestety niską. Potrzebuje kogoś kto by wspomógł jej tarczę. Kiedy ma pokazać swoją prawdziwą twarz, twarz hybrydy, zmienia się kolor jej tęczówek na jaskrawo żółty, a każde wypowiedziane przez nią słowo jest jak nóż. Jade nie lubi prawdziwej siebie. Zmienia się tylko wtedy, gdy jest naprawdę taka potrzeba. Z resztą nie ma wyboru. Ludzie nie wiedzą o świecie magii i tak ma pozostać. Sama by nie przeżyła za długo w tak niebezpiecznym świecie, więc los jej pomógł. Podróżuje wraz z Perrie, Eleanor, Jesy i Leigh. To są najlepsze przyjaciółki, prawie jak siostry.
Atak: 98%
Obrona: 20%
Dodatkowe zdolności: Hipnotyzowanie- 31%, Ogłuszanie- 89%, Głos hybrydy- 100%
Doświadczenie: 45%
Eleanor Calder, lat 18. Śpiewak, z dodatkowymi zdolnościami- potrafi głosem uzdrawiać innych lub ich osłabiać. Po prostu panuje nad ich zdrowiem. Jest najlepszą przyjaciółką Jade, ich matki je ze sobą poznały, bo tak samo były przyjaciółkami. Jade i Eleanor wychowywały się razem i uczyły sztuki obrony oraz ataku głosem. Były nierozerwalne. Potem poznały Perrie, Leigh i Jesy. Zaprzyjaźniły się i są teraz jak papużki nierozłączki. Wszędzie chodzą razem i ufają sobie nawzajem.
Atak: 35%
Obrona: 60%
Dodatkowe zdolności: Uzdrawianie- 90% Osłabianie- 51%
Doświadczenie: 45%
Perrie Edwards, lat 19. Śpiewak. Jest bardzo doświadczona, przez co silna. Ma dodatkowe zdolności przywódcze. Razem z Jesy i Leigh chodziły do szkoły i tam też się zaprzyjaźniły. Perrie od zawsze była liderką drużyny. Na swojej drodze spotkały Eleanor i Jade. Perrie kierowana instynktem przywódczym wiedziała, że potrzebny jest jej grupie atak. Postanowiła zaprzyjaźnić się z Jade ze względu na jej zdolności i przyłączyć ją do swojej grupy. Szybko jednak fałszywe intencje wyparowały i szczerze się polubiły. W piątkę są jedną z najsilniejszych grup w okolicy. Nie mają przed sobą tajemnic.
Atak: 55%
Obrona: 70%
Dodatkowe zdolności: przywódcze- 70%
Doświadczenie: 77%
Jesy Nelson, lat 20. Śpiewak, ma ogromny dar- panuje nad elektrycznością. Nieraz może się zdarzyć, że jak się jej dotknie to kopnie prąd. Zna parę sztuczek jak używać głosu do lepszego ataku. Od dawna przyjaźni się z Perrie i Leigh, a od kilku lat też z Jade i Eleanor. Dziewczyny świetnie się uzupełniają.
Atak: 49%
Obrona: 55%
Dodatkowe zdolności: Elektryczność- 59%
Doświadczenie: 60%
Leigh- Anne Pinnock, lat 19. Śpiewak, ma talent- panuje nad pogodą. Swoim głosem potrafi wywołać tornado  burzę, deszcz, słońce, upał, a nawet śnieg! Ma piękny i silny głos. Zna się z Jesy i Perrie od szkoły, świetnie się dogadują. Gdy na swojej drodze spotkała Eleanor i Jade, od razu się zaprzyjaźniły. Leigh jest perfekcyjną uczennicą. Bardzo ją ciekawi świat magii i dużo wie na jego temat.
Atak: 53%
Obrona: 60%
Dodatkowe zdolności: Moc czterech żywiołów- 78%
Doświadczenie: 65%

Harry Styles, lat 19. Śpiewak, ma niezwykłe, dodatkowe geny po swoim pradziadku. Jest Amorem. Swoim głosem z łatwością uwodzi, oczarowuje, kusi kobiety. Ma władzę nad uczuciami. Może na przykład sprawić, że ktoś jest zakochany, może jakieś dwie osoby ze sobą zaprzyjaźnić lub skłócić. Elementem bycia Amorem jest przemiana. Kiedy się ukaże we właściwej postaci, ma czerwone tęczówki, a jego głos jest uwodzicielski i miękki. Kiedy jakaś dziewczyna go usłyszy jest w nie lada opałach, bo najprawdopodobniej zakocha się od pierwszego wejrzenia. Harry rzadko kiedy używa przemiany. Jest w zespole razem z Louisem, Niellem, Zaynem i Liamem. Są najlepszymi przyjaciółmi i zawsze trzymają się razem.
Atak: 70%
Obrona: 65%
Dodatkowe zdolności: Amor- 90%
Doświadczenie: 40%
Niall Horan, lat 19. Śpiewak z dodatkowymi zdolnościami- empatia. Odczuwa emocje innych. Go nie da się oszukać, wie od razu co ci leży na duszy. Jest bardzo przyjacielski i miły. Ma piękny głos, ale nie za bardzo potrafi atakować, gdyż kraje się mu wtedy serce. Ma o wiele lepiej wytrenowaną obronę. Jest w zespole razem z Harrym, Louisem, Liamem i Zaynem.
Atak: 40%
Obrona: 78%
Dodatkowe zdolności: Empatia- 100%
Doświadczenie: 50%Liam Payne, lat 20. Śpiewak z zdolnościami- potrafi czytać w myślach. Mało tego, potrafi zajrzeć w czyjś umysł i przeglądać wspomnienia. Jego zdolność jest bardzo wyczerpująca, potrzebuje dużego skupienia. Wspomaga cały zespół, on pierwszy wie, jeżeli go ktoś okłamuje. Dzięki temu, chłopcy nie mają przed sobą sekretów, są jak bracia.
Atak: 54%
Obrona: 63%
Dodatkowe zdolności: Czytanie w myślach- 100%
Doświadczenie: 62%Louis Tomlinson, lat 21. Śpiewak, który potrafi kontrolować czyjeś ruchy ciała i nim sterować. Wchodzi w czyjś umysł i może poruszać ciałem, ale osoba, którą steruje, jest w pełni świadoma. Louis często wykorzystuje tę moc do żartów i na tym, by postawić na swoim. Jak coś powie to tak ma być. Jest bardzo uparty, ale za to uwielbia pożartować i się pośmiać. Ma silny głos, a muzyka to całe jego życie. Uwielbia spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi.
Atak: 59%
Obrona: 62%
Dodatkowe zdolności: Kontrolowanie ciała- 87%
Doświadczenie: 52%Zayn Malik, lat 20. Śpiewak z dodatkowymi zdolnościami- blokada. Niektóre umiejętności innych śpiewaków po prostu na niego nie działają. Jest liderem zespołu, a bardziej przywódcą. Ma zdolności przywódcze tak jak Perrie, tylko silniejsze. To on podejmuje decyzje, jak coś powie to klamka zapadła i odwołać tego nie można. Jest przyjacielski, ale jeżeli w grę wchodzi niebezpieczeństwo jest w stu procentach poważny. Nie lubi sprzeciwów. Mimo maski, którą często przyodziewa jest bardzo wrażliwy. Szczerze kocha swoich przyjaciół i nie chce by stała się im jakakolwiek krzywda. Czuje się odpowiedzialny za całą piątkę.
Atak: 78%%
Obrona: 56%
Dodatkowe zdolności: Blokada- 32% Zdolności przywódcze- 70% Podejmowanie za kogoś decyzji- 78%
Doświadczenie: 80%
Avalon Bennett, lat 19. Czarownica. Tajemnicza dziewczyna, która zjawiła się w domu dziewczyn wraz z przybyciem Harry'ego. Skrywa wiele sekretów i jak sama sądzi, jest kluczem do rozwiązania zagadki. Ale jakiej? Po co się tu zjawiła? Dlaczego nie chce nikomu nic wyjaśnić? Nie wiadomo kim do końca jest. Pochodzenie nieznane.Angelica Gold, lat 18 <od dwóch lat>. Wampirzyca. Jeszcze trzy lata temu była dziewczyną Liama Payne, ale zerwali i pozostali przyjaciółmi. Szalona, bezpośrednia, szczera, bystra i... przebiegła. Historia o tym, jak to się stało, że jest wampirem jak na razie pozostaje tajemnicą. Mimo iż nie jest młoda wie dużo. Czego? Dowiecie się już niebawem. Nienawidzi czarownic. Z resztą, który wampir ma przyjazne stosunki z nimi? Jedną z jej cech jest także tajemniczość. Dlaczego się tu pojawiła? Czego chce? Po co? Tego nikt nie wie oprócz jej samej.
Gemma Anne Styles, lat 23. Jest śpiewakiem oraz tak jak Harry- Amorem. Jest pełna entuzjazmu, wieczna optymistka, lekko szalona. Zawsze mówi to, co ma na myśli. Jest szczera. Uwielbia droczyć się z Harrym i sprawiać, że się zawstydza przy jego kolegach. Kocha to co robi, jak tylko widzi idealna parę- daje im to co najpiękniejsze. Miłość.Kieran Lemon, lat 21. Były narzeczony Jade. Jest śpiewakiem, tworzy zespół  ROOM 94 wraz z braćmi- Deanem, Seanem oraz przyjacielem- Kitem. Uwielbia rocka. Szczerze kocha Jade, lecz ukrywa swoje emocje, by nie było jej przykro. Ciągle ma nadzieję, że jeszcze kiedyś będą razem. Jego brat, Dean, jest chłopakiem Jesy. Od kilku miesięcy nie ma kontaktu z dziewczynami, nie wiadomo dlaczego.
________________________________________________________________
Dziewczyny tworzą zespół Little Mix. Dzięki ataku Jade, mogą się z łatwością bronić. Dzięki sile tarczy obronnej Perrie, Leigh i Jesy, nie staje im się zbytnia krzywda. Dzięki umiejętnościom Eleanor, dobrze wychodzą z opresji. Razem podróżują po świecie co jakiś czas zatrzymując się na dłużej w jakimś miejscu. Od pięciu lat żadna z nich nie oddaliła się od reszty dalej niż kilometr, ponieważ to niebezpieczne. Należą do świata magii- są nieśmiertelne. To jedna z zalet, a może przekleństw, bycia śpiewakiem. Przyjaciółki zatrzymały się tym razem na dłużej w pewnej miejscowości w Anglii, Manchesterze. Co przyniesie im ta przeprowadzka?


Chłopcy tworzą zespół One Direction. Są silni, dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu. Uwielbiają zabawę i świetnie się bawią robiąc pojedynki na głosy, piosenki. Wędrują po świecie, szukając nowych wyzwań, znajomości, przyjaciół, przygód… Nie mają jednak swojego miejsca na ziemi, więc co jakiś czas zatrzymują się gdzieś na dłużej, by stwierdzić czy to tu chcą już pozostać. Tym razem padło na miasto Manchester. Czy im się tutaj powiedzie?

______________________________________________________________

Inni:


Nadie, lat 19


Anadyomene, lat 20

12 komentarzy:

 1. Ja będę czytać !! <3 ale tamto opowiadanie też masz skończyć :D !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Awww to bardzo się cieszę!^^ Tamto już skończyłam, ale jeszcze nie wiem kiedy wstawię na bloga :/

   Usuń
 2. Boskie! Będę na 100% czytać! Nie mogę się doczekać pierwszego rozdziału. Trochę mi smutno że tamto opowiadanie chcesz już skończyć, bo bardzo mnie wciągnęło. Zresztą jak "Przypadki nie istnieją" i "Ciemność" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ŚWIETNE POSTACIE :D Nieśmiertelne uuu.... *__*
  Jestem ciekawa jak to będzie. I chłopaki z 1D.. AWRR <3 Opowiadanie skazane na sukces.

  *Przepraszam za spam, jak coś to usuń :)*

  Julie to zwykła dziewczyna, pochodzi z dobrego domu, ma kochających rodziców, przyjaciół jak każda nastolatka ciekawa przygód, miłości. Jej na pozór zwykłe życie zmieni się w pasmo dziwnych wydarzeń, odkąd zacznie pracę w nowym miejscu gdzie pozna Harr'ego Styles'a. Chłopak jest tajemniczy, tatuaże zdobią jego wysportowane ciało, nie mieszka z rodzicami, nie utrzymuje kontaktu, mówi że nie ma rodziców, nikt nie wie gdzie i jak mieszka. Julie do chłopaka nie tylko będzie przyciągała jego uroda składająca się z burzy włosów i zielonych oczu. Przyciągać ją będzie jego tajemnicza osobowość, początkowa niechęć do niej, jego zachowanie. Szukając odpowiedzi na pytania kim jest Harry i dlaczego w niemiły sposób zachowuje się wobec dziewczyny, Julie będzie musiała zostawić dotąd spokojne życie i przebrnąć przez liczne przykre komentarze skierowane do niej, tragiczne zdarzenia, będzie musiała przygotować psychikę na poznanie przeszłości chłopaka. Czy Harry przekona się do dziewczyny? Czy zdoła jej zaufać? Czy los da szansę dwóm odmiennym życiom?
  http://we-dont-want-to-be-like-them.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne postacie! Biorę się za rozdziały! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Aww więc zaczynam i komentuję tak jak obiecałam :D
  Bohaterowie świetnie, po prostu zajebiście przedstawione. Zakochałam się po prostu. To jak to wymyśliłaś. Brak mi słów. Po prostu mi ich brak. <333
  Lecę dalej czytać. <3
  Buziaki ;**
  A

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam czytać fanfictiony... mam świra na ich punkcie;-)jestem że tak powiem obeznana i jak przeczytałam streszczenie zakochałam się♡ twój ff zapowiada się cudownie!

  OdpowiedzUsuń
 7. niall, liam i zayn mają po 21 lat. Harry 22 a louis 23. napisałaś ze niall ma 19 prosze popraw to!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W opowiadaniu, bohaterzy mają tyle lat, ile napisałam. Ich wiek się zatrzymał i się nie starzeją ;)

   Usuń

Dziękuję za każdy jeden komentarz! To wiele dla mnie znaczy, z całego serca dziękuję wszystkim ♥